VIDEO Șomuz Fălticeni – Foresta Suceava: 1-1

Derbiul județean din Liga a III-a, Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni, disputat sâmbătă, la Fălticeni, s-a terminat la egalitate, 1-1.

Stadionul Tineretului din Fălticeni a găzduit sâmbătă, de la ora 15.00, derbiul județului Suceava din etapa a XVII-a a campionatului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Foresta a dominat clar prima repriză și a reușit să deschidă scorul în minutul 15. Artenie trimite din banda stângă o centrare perfectă pentru Martin care înscrie cu capul în colțul scurt. Gazdele au reușit egalarea cu puțin timp înainte de pauză, în minutul 43. Un duel la marginea careului este sancționat cu penalty. Julei transformă fără emoții și stabilește scorul final, 1-1.

În repriza a doua, Foresta a avut o șansă uriașă să-și adjudece toate cele trei puncte. Martin este faultat în careu, dar Artenie trage peste poartă.

Cu 25 de puncte Foresta cade pe locul al șaptelea, iar Șomuz cumulează 14 puncte și rămâne pe locul 11 în clasamentul seriei.

Articolul precedentDoliu în familia viceprimarului Marian Andronache
Articolul următorFestival de goluri la Rădăuți. CSM Bucovina – KSE Târgul Secuiesc: 6-0