VIDEO Oțelul Galați – Foresta Suceava: 1-3

Foresta Suceava a legat două victorii consecutive și se întoarce cu trei puncte din deplasarea pe terenul fostei pretendente la promovare Oțelul Galați.

Partida Oțelul Galați – Foresta Suceava din etapa a XXIV-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal s-a disputat pe stadionul din Liești și s-a încheiat 1-3 (0-1). Scorul a fost deschis în minutul 21 de Paul Mateciuc care profitat de o minge bâlbâită de oaspeți în careu după o fază fixă. Andrei Antohi a egalat pentru oaspeți în minutul 63. Foresta a revenit în avantaj printr-un șut plasat al lui Andrei Pavel, în minutul 82. Scorul final a fost stabilit de Ionuț Artenie, în minutul 90.

Foresta Suceava rămâne pe locul al șaselea în clasament, la nouă puncte de podium.

Rezultatele etapei a XXIV-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019:

15 Sănătatea Darabani 23 2 2 19 17 71 -54 8
Articolul precedentBucovina Rădăuți a urcat pe locul al doilea în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a
Articolul următorMedicii legiști au stabilit cauza decesului tinerei găsite fără suflare în cadă VIDEO