VIDEO Campioana Gloria Buzău a fost învinsă cu 2-0 de Foresta Suceava

Campioana Seriei I a Ligii a III-a, Gloria Buzău, a suferit singura înfrângere din acest sezon sâmbătă, pe stadionul Areni, 2-0 cu Foresta Suceava.

Doar trei sute de spectatori au asistat, sâmbătă, pe stadionul Areni din Suceava, la mult așteptata confruntare dintre Foresta și campioana Gloria Buzău, echipă deja promovată în Liga a II-a. Buzoienii veneau după un campionat aproape perfect, cu 23 de victorii și patru rezultate de egalitate.

Foresta a deschis scorul rapid, în minutul șapte. Căinari obține o lovitură liberă în partea stângă, tot el execută și centrează spre Martin care înscrie cu capul în colțul scurt. Scorul final, 2-0, a fost stabilit după pauză, în minutul 50, de Bejenar.

Cu 49 de puncte acumulate în acest sezon, Foresta Suceava a urcat pe locul al cincilea în clasamentul seriei.