Noul antrenor al Forestei Suceava, Selim Benachour, a evoluat 15 minute pentru galben-verzi în amicalul cu divionara a patra Ayan Verești.

Momente inedite sâmbâtă seară, pe stadionul Areni din municipiul Suceava. Antrenorul vedetă al Forestei Suceava a intrat pe teren în ultimul sfert de oră al partidei amicale cu echipa de Liga a IV-a Ayan Verești.

Fost coleg cu Ronaldinho la Paris Saint-Germain, Selim Benachour a oferit publicului un adevărat spectacol. Și-a servit elevii cu pase precise care au creat faze periculoase la poarta adversă. Tunisianul a muncit și pentru recuperarea unor mingi pierdute de galben-verzi.

Selim Benachour a intrat pe teren în ultimul sfert de oră al partidei, la scorul de 6-0 pentru Foresta. Meciul s-a încheiat 8-0.

Au marcat Claudiu Aioanei, Lionel Samba, Ionuț Artene, Robert Grumezescu și Teodor Lungu (4).