Șomuz Fălticeni s-a întors cu trei puncte de la Dorohoi, acolo unde a învins la scor de neprezentare formația FC Botoșani II.

Partida FC Botoșani II – Șomuz Fălticeni a fost programată vineri, de la ora 14.00, pe Stadionul municipal „1 Mai” din Dorohoi, în etapa a XIV-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Oaspeții au deschis rapid scorul, în minutul 4, prin Arapașu. Scorul final, 0-3, a fost stabilit după pauză, printr-o dublă a lui Padovei, în minutele 67 și 77.

FC Botoșani II: Brânză, Ilaș, Sincu-Scripcă, Marinescu, Neag, Penescu, Andronic Damian, Balan, Filip, Chica-Rosa. Rezerve: Purice, Cretul, Vlădescu, Croitoru.

Șomuz Fălticeni: Pascal, Neagoe, Kuruk, Dohotaru, Baltariu, Arapașu, Zamă, Mircescu, Melinte, Padovei, Julei. Rezerve: Pascal, Negură, Scutariu, Tacu, Podgorodețchi, Popovici, Cucuruzac.