Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș: 1-1 (7-8 după penalty-uri), în Cupa României

Clubul de Liga a III-a Bucovina Rădăuți a fost eliminat de formația de primă ligă, Gaz Metan Mediaș, joi, în șaisprezecimile Cupei României, după executarea loviturilor de departajare.

Bucovina Rădăuți a ratat șansa de a accede în optimile Cupei României la fotbal. Joi, pe teren propriu, rădăuțenii au întâlnit clubul din prima ligă Gaz Metan Mediaș. După primele 90 de minute, scorul era egal 1-1.

Scorul a fost deschis de Vitu, în minutul 83. Medieșenii au egalat în fază din prelungirile timpului regulamentar de joc. Yzalde Gomes Pinto a marcat pentru 1-1 în minutul 90+2.

Niciuna dintre cele două echipe nu a reușit să marcheze în cele două reprize de prelungiri.

S-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Primul care a ratat a fost un rădăuțean, iar Gaz Metan Mediaș a câștigat cu 7-8 și merge mai departe în optimi.

Articolul precedentBărbat prins cu un pistol asupra sa, după ce a fost lovit de o mașină
Articolul următorPagube de peste 50.000 de lei după un incendiu într-o gospodărie din comuna Slatina VIDEO