Bucovina Rădăuți – CSM Focșani: 4-1

Victorie categorică a Bucovinei Rădăuți, sâmbătă, pe teren propriu, cu 4-1 (2-1), în fața formației CSM Foșcani.

Bucovina Rădăuți continuă parcursul foarte bun din campionatul seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2019/2020. Sâmbătă, pe Stadionul Municipal Rădăuți, trupa antrenată de Dorin Goian a câștigat fără drept de apel partida cu CSM Foșcani. Susținuți de un public numeros, rădăuțenii au deschis scorul foarte rapid, în minutul 7, prin Ionuț Plămadă. Sergiu Jurj le-a dat speranțe oaspeților, în minutul 33, când a egalat scorul 1-1. Nici bine nu s-a reluat jocul că Ionel Stoian a făcut 2-1 în minutul 35, stabilind scorul pauzei. Același Stoian a punctat pentru 3-1 în minutul 56, iar Iosif Netbai a stabilit scorul final, 4-1, din penalty, în minutul 67.

Cu 19 puncte, Bucovina urcă pe locul al treilea, la opt puncte de liderul Aerostar Bacău.

Articolul precedentVasile Rîmbu a ieșit din cărți pentru funcția de ministru al Sănătății
Articolul următorȘomuz Fălticeni – FC Botoșani II: 2-1